تعمیر ام دی اف باد کرده

تعمیر ام دی اف باد کرده

تعمیر ام دی اف باد کرده

سلام دوستان، اگر در حال مطالعه این مطلب هستید یعنی به احتمال زیاد کابینت ها یا سایر سازه های از جنس ام دی اف در خانه شما با آب و رطوبت تماس پیدا کرده و به این صورت باد کرده است. در این مطلب ما قصد داریم تعمیر ام دی اف باد کرده را با یک راه حل مناسب برای حل این مشکل در اختیار شما قرار دهیم. پس در سانیتو همراه ما باشید.

این مقاله را هم بخوانید: ام دی اف چیست!

زمانی که کابینت ام دی اف باد کرده ، چه باید کرد؟

قبل از همه مراحل و اول از همه این موضوع را به یاد داشته باشید که بهترین راه برای جلوگیری از باد کردن کابینت ام دی اف در آشپزخانه این است که به طور کلی از باد کردن آن جلوگیری کنید، به این صورت که نگذارید آب به کابینت برسد و از باد کردن و خراب شدن آن جلوگیری کنید. در ادامه به شما آموزش می دهیم که چگونه کار تعمیر ام دی اف باد کرده مثل کابینت ها را خودتان انجام دهید.

تعمیر ام دی اف باد کرده

این مقاله را هم بخوانید: انواع ورق ام دی اف

چطور تعمیر ام دی اف باد کرده مثل کابینت را انجام دهیم؟

  • در مرحله اول شما قسمت ام دی اف باد کرده کابینت را بیرون آورده و آن را روی میز کار قرار می دهید که کار کردن بر روی آن راحت باشد. بهترین حالت برای این مشکل این است که درب کابینت شما باد کرده باشد، چون به این صورت به راحتی با باز کردن ۲ عدد پیچ درب کابینت را جدا می کنید.
  • سپس با استفاده از سمباده دستی و یا دستگاه سمباده برقی قسمت های از ام دی اف را که دچار باد کردگی شده است را سمباده زده و صاف می کنید. به یاد داشته باشید که عمل سایش را تاجایی ادامه دهید که دیگر هیچ اثری از باد کردگی نبینید.
  • بعد از سمباده زنی ام دی اف را به صورت کاملا تمیز پاک کنید. شما می توانید این کار را با اسپری ها تمیز کننده معمولی که در هر خانه ای پیدا می شوند انجام دهید. به یاد داشته باشید که در پایان این مرحله نباید کوچکترین اثری از گرد و غبار و نتایج سمباده کاری روی ام دی اف باقی مانده باشد.
  • در مرحله بعد شما باید قسمت هایی که با استفاده از سمباده ساییده اید را تمیز کنید و این قسمت ها را با استفاده از بتونه پر کنید و آن ها را کامل بپوشانید.
  • بَتونه کاری شما باید کاملا دقیق و تمیز باشد، به همین دلیل بهتر است که از یک کاردک ظریف برای همسطح کردن بتونه با سطح ام دی اف استفاده کنید تا مطمئن شوید سطح مورد نظر شما که بتونه کاری کردید با سطح ام دی اف یکسان است.
  • به یاد داشته باشید که اگر سطح ام دی اف باد کرده را با دقت یکسان سازی نکنید و صاف و صیقلی نشده باشند در انتها شما شاهد یکدست نبودن کار خواهید بود.
  • حدود یک ساعت ام دی اف را که قبلا بتونه کاری کردید را به صورت ثابت در جایی قرار دهید که به صورت کامل خشک شود و به اصطلاح خود را بگیرد.
  • مرحله بعد از خشک شدن بتونه این است که با استفاده از سمباده کاغذی بتونه کاری را صاف کنید و آن را کاملا هماهنگ و یک دست سازید.
  • در انتها شما باید رنگ مورد نظر خود را تهیه کنید و با استفاده از اسپری بر روی ام دی اف و قسمت های ترمیم شده بزنید. البته برای رنگ کاری باید به یاد داشته باشید که اسپری را کم فشار دهید تا رنگ آهسته روی سطح ام دی اف بنشیند.
  • در آخرین مرحله شما باید ام دی اف رنگ شده خود را در یک محل مناسب که گرد و غباری روی آن ننشیند قرار دهید تا رنگ خشک شود و کاملا برای استفاده شما آماده شود.

تعمیر ام دی اف

این مقاله را هم بخوانید: ابعاد ورق ام دی اف

در این مطلب از سانیتو سعی کردیم تعمیر ورق ام دی اف باد کرده را برای شما توضیح دهیم تا در جریان این موضوع قرار بگیرید. امیدواریم توانسته باشیم یکی دیگر از موضوعات مربوط به ام دی اف را به خوبی بیان کرده باشیم و رضایت شما را بدست آورده باشیم. مشتاقانه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.

در صورتی که هر سوال دیگری در این زمینه داشتید می‌توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهیم. از پایین همین صفحه می توانید برای مشاهده انواع طرح ها و رنگ های مختلف MDF از شرکت های معتبر تولید کننده MDF، روی دکمه زیر کلیک کنید.


دانلود PDF این مقاله


مشاهده انواع ورق ام دی اف